How Can We Help?

← Wszystkie tematy
Jesteś tu:

Wklejanie danych do UP

System Unicore Produkcja posiada funkcjonalność, która umożliwia wklejanie danych do dowolnego widoku.  Jest to przydatne gdy np., chcemy uzupełnić hurtowo jakąś kolumnę i nie koniecznie chcemy to robić osobno dla każdej pozycji.

Aby wkleić dane do UP potrzebny będzie dodatkowo Exel lub inny program o tym pokroju.

Wchodzimy w UP i otwieramy widok do którego chcemy wkleić dane, jeśli w naszym widoku znajdują się już jakieś dane np., Indeksy produkcyjne i chcemy je zaktualizować o dodatkowe informacje powinniśmy najpierw przygotować sobie odpowiedni widok, tzn wyciągamy wszystkie potrzebne kolumny, nie ma potrzeby usuwania tych, do których danych wklejać nie będziemy. należy pamiętać, że jeśli aktualizujemy dane jedna z kolumn powinna być unikalna, tzn taka, która nie powtórzy się dla kilku pozycji jednocześnie, np., kod towaru. Za pomocą klawiatury zaznaczamy rekordy, które chcemy zaktualizować (lewy Shift + strzałka w dół).

Po zaznaczeniu wybieramy z klawiatury kombinację klawiszy ctrl + c. System zapyta nas czy chcemy skopiować nagłówki kolumn, wciskamy TAK.

Otwieramy Exela i wklejamy tam zaznaczone wiersze (ctrl + v). W Exelu możemy dowolnie zmodyfikować dane oprócz nagłówków i pola unikalnego (system będzie sobie identyfikował po nich w którą kolumnę i który wiersz powinien wkleić nasze dane). Możemy usunąć zbędne kolumny czy wiersze. Nic się nie stanie kiedy zmienimy ich kolejność.

UWAGA!

Należy  pamiętać, że jeśli chcemy wklejać liczby zmiennoprzecinkowe to cyfry oddzielamy kropką, nie przecinkiem.

Po dokonaniu odpowiednich modyfikacji zaznaczamy i kopiujemy dane.

Przechodzimy do UP, klikamy w dowolnym miejscu na widoku i wciskamy ctrl + v – czyli wklejamy dane. System zapyta nas czy ma zaktualizować istniejące wpisy, jeśli tak po jakim polu ma aktualizować dane (W momencie gdy mamy pusty widok nie musimy aktualizować danych, jednak jeśli chcemy zmienić istniejące już dane musimy wybrać opcję aktualizacji, jeśli jej nie wybierzemy system doklei wiersze, których nie posiada, reszta natomiast zostanie bez zmian), w tym przypadku wybieramy Shortcut, ponieważ jest to odpowiednik pola Indeks. Jeśli nie wiemy jak nazywa się w oryginale nasze pole unikalne możemy wrócić do Exela, w nagłówkach zawsze kopiują się oryginalne nazwy kolumn. Po wybraniu pola wciskamy OK.

Po chwili dane zostaną zmienione.

 

Spis treści